Projekt i stypendium MKiDN – Trening Zastępowania Agresji w obsłudze online

2020-06-27

szkolenia TZA

Już w sierpniu rozpoczynają się szkolenia realizowane w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci” pt. Praca online w instytucji kultury – kompetencje społeczne i emocjonalne w pracy z trudnym odbiorcą”, prowadzone przez Cecylię Bieganowską – psychoterapeutkę i Master Trenerkę Treningu Zastępowania Agresji PEACE –ART.

W szkoleniach udział wezmą pracownicy trzech bibliotek (Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej „Biblioteka pod Atlantami” w Wałbrzychu, Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowii Mazowieckiej).

Szkolenia w bardzo praktyczny sposób, z wykorzystaniem m.in. elementów Treningu Kontroli Złości, Treningu Umiejętności Społecznych i Treningu Empatii, będą koncentrować się na tym, w jaki sposób budować relację z trudnym użytkownikiem, zwłaszcza w kontakcie online.

Skupimy się na tym, w jaki sposób zadbać o swoje emocje w trudnych sytuacjach, jak w kontakcie online budować relację opartą na empatii, w jaki sposób odkrywać potrzeby użytkowników, którzy w kontakcie online niejednokrotnie mało konkretnie je nazywają. Korzystając z realnych case studies będziemy opracowywać strategie radzenia sobie z wyjątkowo trudnymi sytuacjami w obsłudze klienta w kontakcie online i bezpośrednim.

Jednym z rezultatów projektu będzie raport, w którym w bardzo syntetyczny sposób zebrane zostaną doświadczenia i refleksje uczestników oraz dobre praktyki, które wspólnie wypracujemy.

Zapraszamy już niebawem do lektury raportu. Mamy nadzieję, że będzie przydatny nie tylko pracownikom bibliotek i instytucji kultury ale też innym specjalistom, których zadaniem jest obsługa klienta.

stypendium

„Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci”